TÜBİTAK Fen Lisesi, Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin Öğrencilerini Bekliyor!

TÜBİTAK Fen Lisesi, Türkiye’nin en prestijli eğitim kurumlarından biri olarak, geleceğin lider bilim insanlarını yetiştirmeye hazırlanıyor. yeni eğitim öğretim yılı için 2 haziran 2024 tarihinde yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile 90 yeni öğrenciyi alımı yapacak.

LGS’de yüzde birlik dilime giren öğrenciler Temmuz ayında yapılacak TÜBİTAK bilim sınavına girerek başarılı olan ilk 90 öğrenciden biri olup okulumuzda öğrenci olmaya hak kazanacaklardır.

Yüzde birlik dilime giren öğrencilerin e-okullarında TÜBİTAK bilim sınavına yönlendirme butonu olacaktır.

TÜBİTAK Bilim sınavının tarihi LGS açıklandıktan sonra TÜBİTAK tarafından duyurulacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan TÜBİTAK Fen Lisesi, hazırlık sınıfı dahil toplam 5 yıllık bir lise programı sunan resmi bir öğretim kurumudur. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 90 öğrenci ile eğitim-öğretime başlayan lise, Türkiye’nin en prestijli eğitim kurumlarından biri olarak kabul edilir.

Öğrenciler, lise eğitimine başlamadan önce 1 yıl boyunca yabancı dil ve seçmeli derslerden oluşan bir hazırlık eğitimi alırlar. Bu sayede, lise müfredatına daha iyi hazırlanır ve ilerleyen yıllarda daha başarılı olmaları sağlanır.

37 farklı ilde ikamet eden 90 öğrencinin 89’u yatılı olarak kalmaktadır. Bu sayede, öğrenciler tüm imkanlara eşit şekilde erişebilmekte ve yoğun bir eğitim programına odaklanabilmektedirler.

TÜBİTAK Fen Lisesi’nde, alanında uzman öğretmen ve akademisyenler tarafından ileri düzey ve yükselen teknolojiler için gerekli olacak bilgi ve becerilerin kazandırılacağı bir bilim eğitimi verilmektedir. Öğrenciler, lise eğitimleri boyunca pek çok imkandan da faydalanmaktadırlar.

TÜBİTAK Fen Lisesi Okul Tanıtım Günleri

OKUL ZİYARET PROGRAMI
10 HAZİRAN PAZARTESI 1 TEMMUZ PAZARTESİ

11 HAZiRAN SALI 2 TEMMUZSALI

12 HAZIRAN ÇARŞAMBA 3 TEMMUZ ÇARŞAMBA

13 HAZIRAN PERSEMBE 4 TEMMUZ PERŞEMBE

14 HAZİRAN CUMA 5 TEMMUZ CUMA

20 HAZİRAN PERSEMBE 6 TEMMUZ CUMARTESİ

21 HAZiRAN CUMA 7 TEMMUZ PAZAR

22 HAZIRAN CUMARTESi 8 TEMMUZ PAZARTESİ
23 HAZIRAN PAZAR 9 TEMMUZSALI

24 HAZİRAN PAZARTESI 10 TEMMUZ ÇARŞAMBA

25 HAZİRAN SALI 11 TEMMUZ PERŞEMBE

26 HAZİRAN ÇARSAMBA 12 TEMMUZ CUMA

27 HAZİRAN PERSEMBE 13 TEMMUZ CUMARTESİ

28 HAZIRAN CUMA 14 TEMMUZ PAZAR

29 HAZIRAN CUMARTESİ

30 HAZIRAN PAZAR

Yukarıda belirtilen okul tanıtım günlerinde randevu almadan belirtilen tarih ve saatlerde gelip tanıtım ekibi tarafından gezebilirsiniz.

BURS VE BARINMA

  1. a) TÜBİTAK Fen Lisesi’ne kesin olarak yerleşen öğrencilere TÜBİTAK BİDEB tarafından 750 TL/ay burs verilecektir.
  2. b) Bursla ilgili özel şartlar, TUBİTAK BİDEB usul ve esasları çerçevesinde belirlenecektir.
  3. c) TÜBİTAK Fen Lisesi’ne kesin olarak yerleşen kız ve erkek öğrencilere barınma, yiyecek, imkânı sağlanacaktır.

ç)TÜBİTAK Fen Lisesi’ne kesin olarak yerleşen kız ve erkek öğrencilere dizüstü bilgisayar, yardımcı ek kaynaklar (ders kitabı, materyal vb.) verilecektir.

  1. d) TÜBİTAK Fen Lisesi’ne kesin olarak yerleşen kız ve erkek öğrencilere Mentorluk desteği verilecektir.
  2. e) TÜBİTAK Fen Lisesi’ne kesin olarak yerleşen kız ve erkek öğrencilere yurtiçi/yurtdışı yaz/kış okulu, staj vb. bilimsel eğitim etkinliklerine katılım imkânı sağlanacaktır.

TÜBİTAK Fen Lisesi, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi amaçlayan, Türkiye’nin en özel eğitim kurumlarından biridir. Eğer siz de bilime ve teknolojiye ilgi duyuyorsanız ve bu alanda başarılı olmak istiyorsanız, TÜBİTAK Fen Lisesi sizin için en doğru seçim olabilir.